Dodany: 2012-02-28 13:44:13
 

Czym charakteryzują się właściwości kolagenuCechy to charakterystyczne właściwości jakie przypisują się kolejnym rzeczą czy też substancjom. Są to właściwości wyróżniające w sposób zdecydowany i trwały daną rzecz z pozostałych są to cechy identyfikujące, oryginalne które możemy przypisać tylko tej rzeczy.

 

Kolagen też posiada takie własności do nich możemy zaliczyć utrzymywanie i odpowiedzialność za jędrność i elastyczność skóry. Jego rolą jest także zapewnianie gibkości kości, wymienione cechy kolagenu to funkcje jakie pełni on w organizmie ludzkim, ale tylko gdy zawiera się w kościach i skórze.

 

W bardzo małej ilości zawiera się on na gałce ocznej. W każdym z tych miejsc kolagen ma nieco inną rolę w skórze ma zapobiegać powstawaniu zmarszczek przez utrzymywanie jej jędrności i napięcia, w szpiku kostnym odpowiada za gibkość i sprężystość kości. Za to na gałce ocznej pełni on zgoła odmienną funkcję a jest nią ochrona oka przed możliwym dostaniem się paprochów czy popiołów do oka. Kolagen ma jednakowe właściwości wszędzie, ale w zależności od tego gdzie się zawiera inna pełni rolę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym charakteryzują się właściwości kolagenu
Nick: