Dodany: 2015-02-04 11:23:32

 

BotoxDziałanie toksyny botulinowej jest już od wielu lat z powodzeniem wykorzystywane w medycynie. Branżą, która się w niej specjalizuje jest m.in. medycyna estetyczna gostyń, która w zabiegowej ofercie wykorzystującej botoks, skupia się na hamowaniu uwalniania neuroprzekaźnika acetylocholiny przez jad kiełbasiany, czyli do zablokowania synaps nerwowo – mięśniowych, rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych.

 

Zabieg z wykorzystaniem botoksu polega na iniekcyjnym wstrzyknięciu substancji pod skórę z użyciem jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Czas trwania zabiegu zamyka się zwykle w 20 min, więc jest to zabieg „lunch time”, jakie często oferuje medycyna estetyczna gostyń. Efekty po botoksie są widoczne dopiero po 3 – 5 dniach od wykonania terapii i utrzymują się przez pół roku.

 

Pamiętajmy jednak, że medycyna estetyczna gostyń wymaga także przestrzegania lekarskich zaleceń. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu oraz korzystania z solarium czy sauny. Botoks pozwala zlikwidować bruzdy między brwiami, kurze łapki wokół oczu, poprzeczne linie na czole oraz głębokie zmarszczki wokół ust, powieki dolnej, szyi oraz brody. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Botox
Nick: